Son güncellenme :04.05.2011 15:01

Anasayfa > Şanlıurfa > 26. Maliye Sempozyumu Harran Üniversitesinde

04.05.2011 Çar, 15:01

 • 4 Mayıs 2011 15:01
 • 26. Maliye Sempozyumu Harran Üniversitesinde 26. Maliye Sempozyumu Harran Üniversitesinde

  Bu yıl 26.sı düzenlenen Maliye Sempozyumuna, Harran Üniversitesi ev sahipliği yapıyor.
  Osmanbey Yerleşkesi Mavi Salonda yapılan sempozyuma akademisyenler, kamu ve özel kuruluşlardan 130 dolayında yetkili katılıyor.
  Üç gün sürecek olan etkinlikte; Avrupa Birliği’nde ve Türkiye’de Bölgesel Kalkınma Politikaları, Bölgesel Yenilik Sistemlerinde Devletin Rolü: Düzey 2 Bölgelerine İlişkin Ampirik Bir Analiz, Bölgesel Kalkınmada Ar-Ge Teşviklerinin İhracat Ekseninde Yapılandırılmasındaki Aksaklıklar, Kalkınma Ajansları ve Yönetişim, Yeni Bölgesel Kalkınma Yaklaşımı ve Kalkınma Ajansları: Karacadağ Kalkınma Ajansı Örneği, Bölgesel Kalkınmada Kalkınma Ajansları Modeli: İzmir Kalkınma Ajansı, Üniversiteler Stratejik Planlarında Bölgesel Kalkınmaya Ne Kadar Vurgu Yapıyorlar, Bölgesel ve Kırsal Kalkınmada KİT’lerin Rolü: Et ve Balık Kurumu Örneği, Yerel Kalkınmada Yerel Yönetimlerin Yoksullukla Mücadelesi, Türkiye’de Kamusal Sağlık Harcamalarının ve Birim Hasta Maliyetlerinin Bölgesel Dağılımı Üzerine Bir Değerlendirme, Alternatif Bir Sağlık Politikası Bileşeni Olarak Organik Tarım ve Bölgesel Kalkınma, İktisadi Kalkınmanın Aracı Olarak DYSY’nin Özel Sektör Dış Borçlanması Üzerindeki Etkisinin Ekonometrik Analizi, Sektör Bazlı Bölgesel Teşvik Sisteminin Ekonomik Etkileri, Yatırım Teşviklerinin Bölgesel Kalkınmaya Etkisinin Shift-Share Tekniği ile Analizi konularında sunumlar yapılacak.
  Sempozyumun son gününde ise Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür Merkezinde oturum başkanlığını Prof. Dr. Burhan Şenatalar’ın yapacağı, Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat Falay, DPT Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürü Nahit Bingöl, Hazine Müsteşarlığı Teşvik ve Uygulama Genel Müdürlüğünden Dr. Mustafa Yalçın’ın katılacağı “Bölgesel Kalkınma ve Kamu Politikaları” konulu bir panel düzenlenecek.
  Maliye Sempozyumu Video
  [flv:http://www.youtube.com/watch?v=DRB2na4Jv6Q http://www.urfa1.com/yuklemeler/2011/05/sanliurfada-maliye-sempozyumu.jpg 550 400]

  YORUMLAR

  Toplam 0 yorum bulunmaktadır.