Son güncellenme :14.05.2013 9:21

Anasayfa > Suruç > BDP Heyeti Şanlıurfa’da Çözüm Temaslarını Sürdürüyor…

14.05.2013 Sal, 9:21

 • 14 Mayıs 2013 09:21
 • BDP Heyeti Şanlıurfa’da Çözüm Temaslarını Sürdürüyor… BDP Heyeti Şanlıurfa’da Çözüm Temaslarını Sürdürüyor…

  BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, çözüm sürecine ilişkin, “Sadece Türk halkını değil, sadece Kürt halkını değil, Ortadoğu’daki tüm halkları bu barış sürecine sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

  bdp-heyeti-sanliurfa-temaslari
  Kışanak, partisinin Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde düzenlediği mitingde, çözüm sürecinin halkın desteğinin sağlanmasıyla ilerleyeceğini söyledi.

  Sürecin şeffaf, açık ve katılımcı yönetimle ilerletilmesi gerektiğini savunan Kışanak, süreçten kimsenin gizleyecek ve saklayacak bir şeyi olmadığını belirtti.

  Kışanak, toplumun barışa ihtiyacı olduğunu ifade ederek, çözüm sürecinin barış ve refahı getireceğine inandıklarını vurguladı.

  Reyhanlı’daki patlamalara da değinen Kışanak, patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara ise acil şifalar diledi.

  Kışanak, bazı güçlerin Ortadoğu’yu karıştırmak istediğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

  “Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmek istiyorlar. Bir etnik çatışma, mezhep çatışması çıkarmak istiyorlar. Bunun karşısında durmak bir insanlık görevi, vicdani sorumluluktur. İşte tüm Ortadoğu’da halkların özgürlüğünü ve eşitliğini savunan bu projeye herkes sahip çıkmalıdır. Sadece Türk halkını değil, sadece Kürt halkını değil, Ortadoğu’daki tüm halkları bu barış sürecine sahip çıkmaya davet ediyorum. Bugün konuştuğumuz çözüm süreci, böylesine büyüktür.”

  Kışanak, daha sonra Suruç ilçesinde partililere hitap etti.

  YORUMLAR

  Toplam 0 yorum bulunmaktadır.