Son güncellenme :21.05.2013 15:07

Anasayfa > Halfeti > Bölgenin Cenneti Halfeti Çevre Kirliliği İle Boğuşuyor

21.05.2013 Sal, 15:07

 • 21 Mayıs 2013 15:07
 • Bölgenin Cenneti Halfeti Çevre Kirliliği İle Boğuşuyor Bölgenin Cenneti Halfeti Çevre Kirliliği İle Boğuşuyor

  Şanlıurfa CHP İl Başkanı Ferhat Karataş Halfeti’nin Çevre Kirliliği İle Yetkililerin İlgilenmesi Gerektiğini Söyledi.ferhat-karatas-halfeti

  Cumhuriyet Halk Partisi Urfa İl Başkanı Ferhat Karataş, bölgenin cennet ilçesi olarak tanımlanan Halfeti’de yaşanan çevre kirliliğine değinerek özellikle Devlet Su İşleri başta olmak üzere diğer yetkili kurumların konu ile ilgilenmelerini istedi.

  Hafta sonu parti teşkilatı ile birlikte Halfeti’ye gezi düzenlediklerini ve burada yaşanan kirliliği görerek büyük üzüntü yaşadıklarını dile getiren Başkan Karataş, “Halfeti’de sahil boyunca çöp ve pet şişeler olduğunu gördük. Oraya giden vatandaşlarımızın daha da duyarlı olması çağrısında bulunurken, yetkililerinde temizlik çalışmalarına önem vermesini istiyoruz. Bölge bilindiği gibi DSİ’ye aittir. Böylesine önemli bir turizm merkezi için DSİ’nin gerekirse çöp toplama teknesi alarak buradaki çalışmaları başlatması gerekir” dedi.

  BELEDİYE KAMPANYA BAŞLATSIN

  Açıklamasında Halfeti İlçe Belediyesi’ne de seslenen CHP’li Başkan Karataş, söz konusu kirlilik için bir temizlik kampanyası başlatılabilineceğini söyledi. Bunun için STK’lara ve siyasi partilere de çağrı yapılmasını öneren Karataş, “Böyle bir çağrıda biz hemen olumlu yaklaşarak kampanyaya destek veririz. Hep birlikte hassasiyet göstermemiz gerekiyor. Bununla birlikte Halfeti’ye inmeden hemen üst kısımda bir otopark yapılmalıdır. İlçeye gezmeye gelen vatandaşların araçları doğal ortamı bozuyor. Yapılacak otoparkla birlikte araç park sorunu bitebilir ve ilçeyi gezmek isteyen vatandaşlar için belediye öncülüğünde yapılacak bir otoparkta servis minibüsleri ile ilçe merkezine ulaşım sağlanabilir. Bu da aynı zamanda ilçe için bir ekonomik getiri olacaktır” diye konuştu.

  YORUMLAR

  Toplam 0 yorum bulunmaktadır.