Son güncellenme :24.01.2014 2:22

Anasayfa > Akçakale > Çadır Kentte Mültecilere Temizlik Bilinci Eğitimi

24.01.2014 Cum, 2:22

 • 24 Ocak 2014 02:22
 • Çadır Kentte Mültecilere Temizlik Bilinci Eğitimi Çadır Kentte Mültecilere Temizlik Bilinci Eğitimi

  Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde yaşayan Suriyeliler, temizlik konusunda bilinçlendiriliyor

  Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde yaşayan Suriyeliler, temizlik konusunda bilinçlendiriliyor.

  Süleyman Şah Konaklama Tesisleri yönetimi tarafından başlatılan temizlik bilinçlendirme çalışması, Kadın Meclisi üyeleri tarafından yürütülüyor. Kadın Meclisi üyeleri, her çadırı ziyaret ederek temizlik konusunda mültecilere detaylı bilgi vermeye çalışıyor. Aileler, yemek öncesi ve sonrası el yıkama, çocukların temiz tutulması için sık sık banyo yaptırılması, çevre temizliği, çöp kutularını kullanma alışkanlığı, temizlik konusunda duyarsız olan kişileri uyarma ve bu konuda duyarlı olma noktasında bilgilendiriliyor.

  Çadır kentte yapılan çalışmayla ilgili açıklama yapan Kadın Meclisi Üyesi Emel Hamid, şunları söyledi:

  “Bu konuda bizlere yardımcı olan çadır kent yönetimine teşekkür ederiz. Bizler çadır kentte yaşayan Suriyeli kardeşlerimizi temizlik konusunda bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Çadır kentteki aileleri ziyaret ederek temizlik konusunda duyarlı olmalarını istiyoruz. Bu amaçla temizlik konusunda el broşürleri dağıtarak bilgilendiriyoruz. Temizlik çok önemli bir konudur. Başta bedensel temizlik olmak üzere çevre temizliği ve hijyenik bir ortam oluşturmak için çaba sarf ediyoruz. Burası bizim evimiz ve herkes evini temiz tutmalı. Bu çalışmayla gayemiz temizliğin öğrenilmesidir.”

  YORUMLAR

  Toplam 0 yorum bulunmaktadır.