Son güncellenme :05.06.2013 16:12

Anasayfa > Halfeti > Halfeti’de Fen ve Teknoloji Sergisi Açılışı Yapıldı

05.06.2013 Çar, 16:12

 • 5 Haziran 2013 16:12
 • Halfeti’de Fen ve Teknoloji Sergisi Açılışı Yapıldı Halfeti’de Fen ve Teknoloji Sergisi Açılışı Yapıldı

  Argıl Atatürk Ortaokulu’nda 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde, Fen ve Teknoloji Dersi ile Bilim-Fen ve Teknoloji Kulübü öğrencilerinin yaptığı çalışmaların yer aldığı bir sergi düzenledi.

  halfetide-sergi-acilisi

  Argıl Atatürk Ortaokulu’nda 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde, Fen ve Teknoloji Dersi ile Bilim-Fen ve Teknoloji Kulübü öğrencilerinin yaptığı çalışmaların yer aldığı bir sergi düzenledi.

  Atatürk Ortaokulundaki sergiye

  Halfeti Kaymakamı Mehmet Keklik’in yanı sıra, Halfeti İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Dağlılar, Milli Eğitim Şube Müdürleri Müslüm Yıldırım, Müslüm Sağır, Argıl Belediye Başkanı Hüseyin Şimşek, AKP İlçe Başkanı Muzaffer Kurt ve öğrenciler katıldı.

  Sergiye katılan Kaymakam Mehmet Keklik, öğrencilerle tek tek ilgilenerek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yapılan çalışmalar ile alakalı Fen ve Teknoloji Öğretmeni Serhat Akalın, derste öğrencilerin yaşayarak öğrenmelerini sağlamak, dersi daha eğlenceli, bilgileri daha kalıcı hale getirmek ve öğrencilerin yeteneğini arttırarak hayata bakış açılarının daha da kapsamlı hale getirmek olduğunu, yapılan çalışmaların diğer öğrencilerle paylaşılması, çevre ile okulun iletişiminin güçlenmesi, öğrencilerin yaptıkları çalışma ve projeleri sergileyerek aldıkları geri dönütler sayesinde yeni çalışmalar için cesaretlenmeleri, öz güvenlerinin yükselmesi için böyle bir sergi yaptıklarını ifade etti.

  Yeni neslin, aktif şekilde derslere katıldığında ve başardıklarını hissettiklerinde daha mutlu olduğunu dile getiren Kaymakam Mehmet Keklik, bu tür çalışmaların ilerleyen zamanlarda da devam etmesi gerektiğini belirterek, öğrenci ve öğretmenlere yapmış oldukları çalışmalar için teşekkür etti.

  YORUMLAR

  Toplam 0 yorum bulunmaktadır.