Son güncellenme :03.06.2013 15:02

Anasayfa > Hilvan > Hilvan Belediyesi, Beykoz Belediyesi ile Kardeş Oldu

03.06.2013 Pts, 15:02

 • 3 Haziran 2013 15:02
 • Hilvan Belediyesi, Beykoz Belediyesi ile Kardeş Oldu Hilvan Belediyesi, Beykoz Belediyesi ile Kardeş Oldu

  Hilvan Belediyesi, Beykoz ile Kardeş Belediye Oldu…
  Şanlıurfa’nın Hilvan İlçesi Belediyesi ile İstanbul’un Beykoz İlçesi Belediyesi, imzalanan protokolle kardeş belediye oldu.

  hilvan-belediyesi-beykoz-ile-kardes-belediye
  Şanlıurfa’nın Hilvan İlçesi Belediyesi ile İstanbul’un Beykoz İlçesi Belediyesi, imzalanan protokolle kardeş belediye oldu.

  Doğu ile batı arasında kardeşlik köprüsü kurmayı hedefleyen Beykoz Belediyesi’nin AK Parti ve CHP’li meclis üyeleri, Hilvan’a geldi. Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ile görüşen meclis üyeleri, Hilvan ile kardeş belediye olmak için protokol imzaladı.

  Beykoz Belediyesi’nin AK Parti’li Meclis üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, Şanlıurfa’nın her anlamda zenginlikleri bünyesinde barındıran önemli bir kent olduğunu ifade etti. Hilvan Belediyesi ile kardeş belediye olarak iki ilçe arasındaki işbirliğini artırmayı amaçladıklarını belirten Kaşıtoğlu, “Bu ziyaretin en önemli artısı, ülkemizde son dönemlerde büyük mesafe alan ve hızla devam eden barış sürecine büyük katkı sunacağın kanaatindeyiz. Ön yargılardan kurtulmak ve bunları kırmak ve iki kardeş halkın birbirini tanıması adına da atılmış önemli bir adım ve manevi değerdir” dedi.

  Barış sürecine destek olmak amacıyla Güneydoğu’ya gezi düzenlediklerini söyleyen CHP’li Meclis üyesi Hayrullah Usta ise “Bizim birbirimizden hiçbir farkımız yok. Türk insanının her zaman ön plana çıkan geleneği insani değerlerimizdir. Bugün burada kardeş belediye olarak bulunmamız bunun en açık ifadesidir” diye konuştu.

  Beykoz Belediyesi ile kardeş olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden AK Partili Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, “Son zamanlarda Başbakanımız tarafından başlatılan barış çağrısına İstanbul’da ana muhalefet ve iktidar partisinden olan kardeşlerimizin buraya gelmeleri bizi kardeş belediye olarak seçmeleri bizleri duygulandırdı. İnşallah karşılıklı güzel diyalog ve bilgi alışverişi bağlarımızı pekiştirir, güçlendirir” dedi.

  Belediye Başkanı Bayık, ziyaret anısına Beykoz Belediye meclis üyelerine Şanlıurfa’nın sembolü olarak kabul edilen isot hediye etti.

  YORUMLAR

  Toplam 0 yorum bulunmaktadır.