Son güncellenme :21.01.2014 19:50

Anasayfa > Hilvan > Hilvanlı Kadınlara Çarşı Pazar Sözü

21.01.2014 Sal, 19:50

 • 21 Ocak 2014 19:50
 • Hilvanlı Kadınlara Çarşı Pazar Sözü Hilvanlı Kadınlara Çarşı Pazar Sözü

  Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, devam eden kurslara katılarak meslek sahibi olan kadınlara Hanımeli Çarşısı yapma sözü verdi.

  Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, kısa adı ÇATOM olan Çok Amaçlı Toplum Merkezini ziyaret etti. Hilvan Belediyesi’nden alınan bilgiye göre; 2011 yılında Japonya Büyükelçiliği tarafından açılan “Kadın istihdamı” konulu proje yarışmasına başvuran Hilvan Belediyesi, hazırladığı projeyle 3 bin proje arasında seçilmiş ve yapılan sözleşme sonrasında 2012 yılı Mayıs ayında faaliyet göstermeye başlamıştı.

  Çok amaçlı toplum merkezine ziyarette bulunan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, bayan kuaförlüğü, biçki dikiş, el sanatları, bilgisayar ve okuma yazma gibi kursların verildiği toplum merkezine ziyarette bulunarak yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

  Mesleki kurslara taleplerin artması nedeniyle binanın ikinci katını da yaptıklarını ifade eden Bayık, sosyal belediyecilikte ve özellikle bayanların iş istihdamı konusunda çalışmalarının devam edeceğini söyleyerek meslek sahibi bayanlara Hanımeli Çarşısı’nın da müjdesini verdi.

  YORUMLAR

  Toplam 0 yorum bulunmaktadır.