Son güncellenme :11.10.2014 13:12

Anasayfa > -Manşet, Siyaset > Hüda-Par Genel Başkanı’ndan Şok Tespit

11.10.2014 Cts, 13:12

 • 11 Ekim 2014 13:12
 • Hüda-Par Genel Başkanı’ndan Şok Tespit Hüda-Par Genel Başkanı’ndan Şok Tespit

  Kobani eylemleriyle yeniden gündeme gelen HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, CNN TÜRK’te 360 Derece programında Şirin Payzın’ın sorularını yanıtladı.

  Kobani eylemleriyle yeniden gündeme gelen HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, CNN TÜRK’te 360 Derece programında Şirin Payzın’ın sorularını yanıtladı. “Bizim tabanımızdaki insanlar bu olayların içinde vardı. Bizim tabanımız evlerinde iş yerlerinde otururken saldıraya uğradılar” diyen Yapıcıoğlu, Şirin Payzın’ın ” PKK ile sizi karşı karşıya mı getirmek istiyorlar?” sorusuna “Birileri kaşıyor olabilir, kaşımak isteyen birileri de olabilir. Bence bunların kaynağı yurt dışıdır. Ama bunların yurt içinde de uzantıları vardır” dedi.

  Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu şöyle konuştu:

  Neden sokaktaydınız?
  Biz orada yaşıyoruz. Biz hiç bir yeri yakmadık, yıkmadık. Basında şöyle bir yaklaşım var. Hüdapar ile BDP tabanı arasında bir çatışyma var gibi gösteriyorlar. Aslında olaylar çok farklı. Bize ylapılan saldırıların bilançosu yaklaşık 100. Sokakta iki partınin tabanı karşı karşıya gelmiş gibi bir algı var, bu yanlış.

  Sizin tabanınız sokakta yok muydu?
  Bizim tabanımızdaki insanlar bu olayların içinde vardı. Bizim tabanımız evlerinde iş yerlerinde otururken saldıray uğradılar. Dolasıyla olayların içerisinde bu şekilde varlar. Sokakta yoklar.

  YORUMLAR

  Toplam 0 yorum bulunmaktadır.