Son güncellenme :08.05.2014 21:15

Anasayfa > Eyyubiye > Madde Bağımlısı Çocuklar İçin Toplandılar

08.05.2014 Per, 21:15

 • 8 Mayıs 2014 21:15
 • Madde Bağımlısı Çocuklar İçin Toplandılar Madde Bağımlısı Çocuklar İçin Toplandılar

  Tüm Sanayici İş Adamları Derneği, Eyvan Eğitim Kültür Ve Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ortaklaşa olarak hazırladığı madde bağımlısı gençlerin uyuşturucudan kurtarılması ve hayata kazandırılması projesi, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci tarafından olumlu karşılandı.

  Eyvan Eğitim Kültür Ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nde madde bağımlıları ile mücadele edilmesi konusunda projenin tanıtım toplantısına katılan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ‘bu sorunlarla yüzleşmesek topluma karşı yüzümüz kalmaz. Bu sorunlarda birleşmemiz lazım bu madem kanayan bir yara, yarayı da tedavi etmek adına uğraş vermemiz lazım.

  Bu anlamda madde bağımlısı konusunda Eyyübiye ilçesi daha sıkıntılı. Dolayısıyla bu işe sahiplenmemiz gerekiyor.’ Dedi.

  Türkiye’nin dört bir yanından Eyvan Derneği’ne gelerek uyuşturucu maddelerinden kurtulmak isteyen yaşları 15 ila 30 arasında değişen madde bağımlısı gençler, burada kendilerine verilen tedaviler ve desteklerden dolayı uyuşturucu maddelerden kurtulduklarını ifade ederek teşekkürlerini ilettiler.

  Derneğe bir ziyaret gerçekleştiren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci burada madde bağımlısı mağdurlarla bir sohbet gerçekleştirdi. Ardından hazırlanan proje ile ilgili dernek yetkililerinin hazırlamış olduğu sine vizyon eşliğinde bilgiler aldı.
  madde-bagimlisi-cocuklar

  YORUMLAR

  Toplam 0 yorum bulunmaktadır.