Son güncellenme :31.05.2013 11:28

Anasayfa > Harran > Nevşehir Lara Koleji Veli ve Öğretmenleri Harran’ı Gezdi

31.05.2013 Cum, 11:28

 • 31 Mayıs 2013 11:28
 • Nevşehir Lara Koleji Veli ve Öğretmenleri Harran’ı Gezdi Nevşehir Lara Koleji Veli ve Öğretmenleri Harran’ı Gezdi

  Lara Koleji Veli ve Öğretmenleri Güneydoğu’da Kardeşlik Bağı Kurdu.
  Nevşehir’de faaliyetlerini sürdüren Özel Nevşehir Lara Koleji, öğrenci velileri ve öğretmenlerine yönelik Şanlıurfa, Mardin ve Gaziantep illerini kapsayan bir gezi düzenledi.

  lara-koleji-veli-ve-ogretmenleri-harran

  Nevşehir’de faaliyetlerini sürdüren Özel Nevşehir Lara Koleji, öğrenci velileri ve öğretmenlerine yönelik Şanlıurfa, Mardin ve Gaziantep illerini kapsayan bir gezi düzenledi. Bu illerde bulunan öğrenci velileri ve okul yöneticilerince karşılanan grup, ziyarette gönül bağları kurdu. Veliler gezdikleri yerlerde halkın arasına karışarak tanışma ve kaynaşma imkanı da yakaladı.

  Özel Nevşehir Lara Koleji Şanlıurfa, Mardin ve Gaziantep illerini kapsayan bir gezi düzenledi. Mardin’de 70 çeşit ürünün olduğu yöresel bir kahvaltı ile başlayan gezi, 700 yıllık Kasimiye Medresesi’nin gezilmesi ile devam etti. Bölgedeki en önemli eserlerden olan Ulu Camii ziyaretinden sonra ünlü Mardin taş evleri de gezildi.

  Daha sonra sırasıyla Zincirli Medresesi, Deyr-ül Zafer an Süryani Kilisesi Şeyh Çabuk Camii ve Kızıltepe (Koçhisar) Ulu Camii gezildi. Öğle yemeği ve ardından Abbara denilen tünellerle birbirine bağlı otantik dokusunu günümüze kadar koruyan Mardin sokaklarında geziye devam edildi. Veliler alışveriş için ayrılan zamanda gezinin hatırası adına bölgeyi hatırlatan hediyeler aldı.

  Daha sonra gezinin ikinci durağı olan Şanlı Urfa’ya geçildi. Burada sırasıyla Hz İbrahim’in doğduğu mağara, Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Halil’ür-Rahman ve Rızvaniye camileri, Urfa Kalesi, Rızvaniye Medresesi ve meşhur Bakırcılar Çarşısı gezildi. Akşam kendileri için özel hazırlanan sıra gecesinde bir araya gelen veliler doyasıya eğlendi. Sabah yapılan açık büfe kahvaltıdan sonra Harran’a giden veliler şifalı su, Hz. Eyyup’ün (AS) çile çektiği mağarayı ziyaret etti. 5 bin yıllık dünyanın ilk üniversitesi olarak kabul edilen Harran Üniversitesi antik kalıntılarını da gezen veliler, konik çatılı toprak Harran evlerinde içecek ikramı ile karşılandı. Daha sonra Gaziantep’e geçen veliler burada dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Doğal Hayatı Koruma alanı ve Hayvanat Bahçesi’ni de gezdi.

  Gezi boyunca rehberlik hizmeti sayesinde gezdikleri yerler hakkında yerinde ve doğru bilgiler aldıklarını belirten veliler, geziden memnuniyetlerini bildirdi.

  YORUMLAR

  Toplam 0 yorum bulunmaktadır.