Son güncellenme :16.07.2013 12:10

Anasayfa > Karaköprü > Şanlıurfa’da Yaşam Parkı Hayata Geçirelecek…

16.07.2013 Sal, 12:10

 • 16 Temmuz 2013 12:10
 • Şanlıurfa’da Yaşam Parkı Hayata Geçirelecek… Şanlıurfa’da Yaşam Parkı Hayata Geçirelecek…

  Karaköprü Belediyesi tarafından 160 bin m2’lik alana yaptırılacak olan Şanlıurfa’nın en büyük yeşil alan projesi hayata geçiyor.

  karkopru-yasampark
  Karaköprü İlçesi Akbayır mahallesinde bulunan 160 bin m2’lik alanda yaptırılacak olan “Yaşam Parkı” isimli dev proje için Teknik ve planlama çalışmalarının ardından işe koyulan Karaköprü Belediyesi, iş makineleri ile sahada gerçekleşecek olan rekreasyon alanında çalışmaları sürdürüyor. Proje içerisinde yer alan botanik bahçeleri, bilim merkezleri, açık anfi alanları, dağ kızağı, çocuk oyun merkezleri, yüzme havuzları, biyolojik gölet ve spor sahaları gibi önemli yaşam unsurlarını barındıran “Yaşam Parkı Projesi” yeşilin birçok çeşidini bünyesinde barındıracak önemli bir projedir.

  BAŞKAN ÇİFTÇİ; “BU PROJE ŞANLIURFA’NIN VE KARAKÖPRÜ’NÜN ADETA ÇEKİM MERKEZİ HALİNE GELECEKTİR”

  Proje ile ilgili gerekli teknik ve detayları hakkında bilgi veren Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi; “Karaköprü ilçemizde yapacağımız yaşam parkı projesi Şanlıurfa’mızın en büyük yeşil alan projesidir. 160 bin m2’lik alanı kapsıyor. Rekreasyon alanıdır, bu alan eğimlidir, Karaköprü’müzün Akbayır mahallesinde bulunan bu alanda arkadaşlarımız teknik olarak çalıştılar, projeyi hazırladılar. İmar durumunu ve mülkiyet durumlarını çözdük şimdi artık hazırlanmış olan projelerin teknik detayları ve hesaplama detaylarındayız. Bu proje Şanlıurfa’mız için Karaköprü’müzün çekim merkezi olabilmesi için önemli bir proje, yaşam park isminin verilmesinin nedeni de burada gerçekten kaliteli bir yaşamın sürdürülebilmesi için gerekli olan donelerin bu proje içerisinde olmuş olmasıdır. Yeşilin birçok çeşidinin bünyesinde barındırıldığı bu proje güzel bir proje beğendik arkadaşların çalışmalarına onay verdik, şuanda da sahada artık eğimli bir alan olduğu için taş toplama ve eğimi çözme çalışmaları anlamında makinelerimiz alana girmiş durumda bu projenin Karaköprü’ye Şanlıurfa’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

  YORUMLAR

  Toplam 0 yorum bulunmaktadır.