Son güncellenme :26.06.2015 12:45

Anasayfa > -Manşet, -Sondakika, -Urfa, Şanlıurfa > Şanlıurfa’yı Kıran Tuttu!

26.06.2015 Cum, 12:45

 • 26 Haziran 2015 12:45
 • Şanlıurfa’yı Kıran Tuttu! Şanlıurfa’yı Kıran Tuttu!

  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Utandıran Broşür.

  Şanlıurfa’nın ilçe belediyeleri kadar büyüykşehir belediyesi’de akıl almaz olaylara imza atmaya devam ediyor.

  Şanlıurfa’da halk arasında dondurmacı Celal’in son kazığı olarak nitelendirilen olay, yılların ihtişamını içinde barındıran belgesellere, özel programlara, seçkin misafirlere ev sahipliği yapan bölge insanı tarafından Amerikan hükümetinin sarayı Beyaz sara nispet olarak beyaz saray olarak adlandırılan Sakınbın köşkünde meydana geldi.
  Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Şanlıurfa belediye başkanı iken adeta rant merkezi olarak kurduğu ve bir türlü içinden çıkılmaz analaşılmaz bir hal alan Belsan A.Ş tarafından sosyal tesise çevrilen Şanlıurfa’nın incisi, yöre insanının gönlündeki “Beyaz Saray”ı namı değer ‘SAKIBIN KÖŞKÜ’ basit bir ciğerci dükkanına çevrilip utanç verici bir tiyatral oyun perdelenip sergilenmeye başlanmış.
  Tüm Türkiye’yi aşıp namı Dünyanın heryerine ulaşan Şanlıurfa lezzetleri yerine uyduruk Hatay künefeleri sunulmaya başlayınca dananın kuyruğu koptu.
  Şanlıurfa’nın yalaka medyası Belsan A,Ş den alacağı 3 kuruşluk reklam parası için bu olayı görmezden geldi.
  sanliurfayi-kiran-tuttu

  Bir dönem Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarakta kullanılan, nice devlet adamlarını sayısız seçkin misafiri, özel ve güzel davetlerde ağırlayan tarihi mekan, bir çok dizi filmde kullanılmış, tv programlarının çekimine tanık olmuştu;
  Şair Sakıp Efendi olarak bilinen Şanlıurfalı Sakıp Efendi tarafından 1796–1876 yılları arasında yaptırılan bu konak, Halepli Bahçe içersinde bulunur. Geniş bir alana yayılan ve 1985’te Şanlıurfa Belediyesi’nce restorasyonu ve çevre düzenlemesi yapılan ‘Sakıp Efendi’ köşkü bu günlerde Şanlıurfa’ya bırakalın büyük bir miras olmaktan öte Şair Sakıp Efendi’nin kemiklerini sızlatan ve ruhunu inciten bir mekan haline getirilmiştir.

  YORUMLAR

  Toplam 0 yorum bulunmaktadır.