Son güncellenme :10.05.2014 17:05

Anasayfa > -Manşet, Güncel, Türkiye > Şehit Yakınlarına Sınavsız Memuriyet Geldi

10.05.2014 Cts, 17:05

 • 10 Mayıs 2014 17:05
 • Şehit Yakınlarına Sınavsız Memuriyet Geldi Şehit Yakınlarına Sınavsız Memuriyet Geldi

  2014 yılı için yapılacak olan yer değiştirme şartları ve tarihleri meb tarafından yayımlandı.

  2014 yılı İl içi yer değiştirmesini merak eden okuyucularımız için derlediğimiz haberimizde bugün yapılan duyuruyu ve kılavuzu bulabilirsiniz. Öğretmenlerin il içi yer değiştirme başvuruları, 12-16 Mayıs tarihlerinde alınacak, atamalar 20-21 Mayıs 2014 tarihlerinde yapılacak. Ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri ise 16 Haziran’dan itibaren başlatılacak. İl içi yer değiştirme 2014 yılı için büyük bir heyecanla bekleyen öğretmenlerimiz için derlediğimiz bu haberimizde il içi yer değiştirme 2014 yılı için tüm gelişmeleri anlık olarak takip edebileceksiniz. Bu kapsamda il içi yer değiştirme 2014 duyuru haberimizin devamında yer almaktadır.
  Milli Eğitim Bakanlığı 2014 yılı Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirmeleri ile 2014 İl içi, İller Arası isteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerin takvimini açıkladı. Buna göre İl içi, İller Arası isteğe bağlı ve Zorunlu yer değiştirme ve tayin işlemleri aşağıdaki tablodaki tarihler esas alınarak yapılacaktır. Yurtdışında görevlendirilenler ile aylıksız izinli olan öğretmenlerden yurtdışı görev süresi veya aylıksız izinlerinin 15 Eylül tarihine kadar sona ereceğini belgelendirenler, diğer şartları da taşımaları kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek.
  EN FAZLA 25 TERCİH HAKKI OLACAK
  Yer değişikliği gerçekleştirilen öğretmenlerden en geç 15 Eylül itibarıyla görevine başlamayanların atamaları il milli eğitim müdürlüklerince iptal edilecek. Öğretmenler, il içi yer değişikliği başvurularında en çok 25 eğitim kurumunu tercih edebilecek.
  İl içi yer değiştirmeler, hizmet puanı fazla olandan başlamak üzere öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak valiliklerce yapılacak. Hizmet puanlarının eşitliği halinde öncelik, öğretmenlikteki hizmet süresi fazla olana verilecek, eşitliğin devamı halinde ise bilgisayar kurasına başvurulacak.
  Üç yıllık sürenin hesabında öğretmenin, kadrosunun bulunduğu eğitim kurumunda sözleşmeli öğretmen veya asker öğretmen olarak geçirdiği süreler dahil, fiilen öğretmen olarak geçirdiği ile diğer eğitim kurumlarında ders okutmak üzere ya da eğitim kurumu yöneticisi olarak görevlendirildiği süreler, 2012, 2013 ve 2014 yıllarında il içinde veya iller arasında yer değişikliği yapıldıktan sonra farklı sebeplerle eski görev yerine iade edilenlerin eski ve yeni görev yerlerindeki hizmet süreleri birlikte değerlendirilecek.sehit-gazi-malul-yakinlarina-memurluk

  YORUMLAR

  Toplam 1 yorum bulunmaktadır.