Son güncellenme :23.01.2014 23:14

Anasayfa > Suruç > Suruç Devlet Hastanesi Acil Servisi Hizmete Girdi

23.01.2014 Per, 23:14

 • 23 Ocak 2014 23:14
 • Suruç Devlet Hastanesi Acil Servisi Hizmete Girdi Suruç Devlet Hastanesi Acil Servisi Hizmete Girdi

  Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi Devlet Hastanesinin Acil Servisi açılışına katılarak incelemelerde bulundu.

  Acil Servis açılışına Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Kılıç, Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Turan Sulhan, davetliler ve Basın Mensupları katıldı. Başhekim Adem Delice tarafından verilen sabah kahvaltısının ardından yenilenen acil servis basın mensuplarına ve misafirlere tanıtıldı.

  Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi konuşmasında ”Suruç Devlet Hastanesi İlçe Hastaneleri içerisinde en donanımlı hastanelerden biri, Bölge itibariyle Suruç’ta hasta yoğunlu fazla, Devlet Hastanemiz şimdilik bu yoğunluğu kaldıracak kapasitede, 100 yataklı Devlet Hastanesi Projemiz var, yeni Devlet Hastanesi tamamlandıktan sonra vatandaşlarımız daha rahat ordamda tedavilerini olacaktır.” dedi. Kaymakam Çiftçi, Acil Servisi inceledikten sonra Hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

  Yeni sistemle hastalara daha çabuk ve rahat bir şekilde müdahalede bulunacaklarını söyleyen Başhekim Dr. Adem Delice, acil servisin birimleri hakkında Kaymakamı Abdullah Çiftçi’ye bilgi verdi. Başhekim Adem Delice açıklamasında; “Suruç Halkı hizmetin en iyisine ve en güzeline layıktır. Hastanemiz acil servisine müracaat eden hastalara gereken müdahalenin kısa sürede, daha etkin, nitelikli sunulmasını ve hasta memnuniyetini sağlamak amacıyla Acil Servis tadilatı yapılmıştır. 2014 başında yapımı tamamlanarak modern bir görünüme kavuşmuştur. Eski Acil servisin küçük olması, gerçekten acil durumdaki hastalarımıza verilecek hizmetin aksamasına neden oluyordu. Acil servisi daha geniş yere alarak, hem acil durumlarda bütün cihazların bir arada bulunduğu yerde olmasını sağlamayı amaçladık hem de gerçekten acil durumdaki hastalarımızın bekletilmesini önlemeye çalıştık. Yeni Acil Servisin hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçları ve daha kaliteli sağlık hizmeti alabilmeleri için gerekli olan yapılanmalar düşünülerek çok özel bir proje uyguladıklarını belirten Başhekim Delice desteklerinden dolayı Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Turan Sulhan’a teşekkür ederim “dedi.

  YORUMLAR

  Toplam 0 yorum bulunmaktadır.