Son güncellenme :08.06.2013 19:06

Anasayfa > Suruç > Suruç’ta Arpa Ambarında Eroin Ele Geçirildi

08.06.2013 Cts, 19:06

 • 8 Haziran 2013 19:06
 • Suruç’ta Arpa Ambarında Eroin Ele Geçirildi Suruç’ta Arpa Ambarında Eroin Ele Geçirildi

  ŞANLIURFA’nın Suruç İlçesi’nde, jandarma tarafından Suriye sınırındaki Günebakan Köyü’nde, bir depoya düzenlenen baskında; arpaların altına gizlenmiş 3 kilo eroin, 230 gram esrar, 1 kalaşnikof tüfek, 2 tabanca ile çok sayıda mermi ele geçirildi.arpa-ambarinda-eroin

  İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, iç karışıklığın sürdüğü Suriye’den uyuşturucu ve silahların kaçak yollarla yurda sokulduğu bilgisine ulaştı. Bunun üzerine başlatılan çalışmada, Suriye’den getirilen uyuşturucu ve silahların sınır hattındaki Günebakan Köyü’nün Tuzeken Mezrası’nda çiftçilik yapan Bozan A.’nın deposuna gizlendiği belirlendi. Deponun yerini de belirleyen jandarma, savcılık kararı ile bu sabah Tuzeken Mezrası’na operasyon düzenledi.

  EĞİTİMLİ KÖPEKLER UYUŞTURUCULARI BULDU

  Arpaların istiflendiği depoda, uyuşturucu bulmak için eğitilen köpek ‘Abras’ ve ‘Alex’in de kullanılmasıyla yapılan aramada; arpaların altında poşetler içerisinde 3 kilo eroin, 230 gram esrar, 1 kalaşnikof tüfek, 2 tabanca ile çok sayıda mermi ele geçirildi. Uyuşturucu ve silahlara el koyan jandarma, deponun sahibi olan Bozan A.’yı gözaltına alarak sorgulamak üzere Suruç Jandarma İlçe Komutanlığı’na götürdü.

  Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

  YORUMLAR

  Toplam 0 yorum bulunmaktadır.