Son güncellenme :28.05.2013 22:30

Anasayfa > Suruç > Suruçta Baskın 25Kg Patlayı 15 El Bombası Yakalandı

28.05.2013 Sal, 22:30

 • 28 Mayıs 2013 22:30
 • Suruçta Baskın 25Kg Patlayı 15 El Bombası Yakalandı Suruçta Baskın 25Kg Patlayı 15 El Bombası Yakalandı

  25 Kilogram Patlayıcı, 15 El Bombası Ele Geçirildi, BDP’liler Gözaltına Alındı…

  suruc-patlayici-elbombasi
  Şanlıurfa Suruç’ta bir eve yapılan baskın ve aramada 2 terörist yakalanırken, aynı evde 21 kilogram TNT patlayıcı, 4 kilogram C4 patlayıcı, 15 adet el bombası ve 7 tane farklı patayıcı düzeneği ele geçirildi.

  Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde 25 kilogram patlayıcıyla yakalanan 2’si terörist omak üzere 6 zanlı tutuklanarak ceza evine gönderildi.

  Suruç’ta bir eve yapılan baskın ve aramada bulunan 21 kg TNT, 4 kg C4 patlayıcı 15 adet el bombası, 7 adet uzaktan kumandalı patlayıcı düzeneği ile ilgili gözaltına alınan BDP’li Suruç Belediye Başkan Yardımcısı E.P., kardeşi S.P., Belediye Encümen’i M.H., A.G., Ş.T. ve D.S. Suruç Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından tutuklandı. Zanlıların, ‘Terör örgütüne üye olma’, ‘Terör örgütü adına yüksek miktarda patlayıcı yasak madde bulundurma’, ‘Terör örgütüne yardım ve lojistik destek sağlama’ suçlarından tutuklanarak Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

  Zanlılarla ilgili mahkeme dosyasının ise Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edileceği öğrenildi. Tutuklanan zanlıların sakladıkları mühimmatlarla Türkiye’de 7 farklı ses getirici eylem hazırlığında oldukları öğrenildi. Tutuklanan teröristlerden birinin Van, diğerinin ise Tunceli nüfusuna kayıtlı olduğu belirlendi.

  Tutuklanan zanlıların Şanlıurfa Terörle Mücadele Şube ve İstihbarat birimi tarafından yaklaşık bir aydan beri fiziki ve teknik olarak takibe alındıkları öğrenildi.

  YORUMLAR

  Toplam 0 yorum bulunmaktadır.