Son güncellenme :08.05.2014 15:23

Anasayfa > Viranşehir > Viranşehir’den Suriyeli Çocuklara Şanlıurfa Gezisi

08.05.2014 Per, 15:23

 • 8 Mayıs 2014 15:23
 • Viranşehir’den Suriyeli Çocuklara Şanlıurfa Gezisi Viranşehir’den Suriyeli Çocuklara Şanlıurfa Gezisi

  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Viranşehir Konaklama Tesisleri, 55 Suriyeli çocuğa Şanlıurfa gezisi düzenledi.

  Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Viranşehir Konaklama Tesisleri, 55 Suriyeli çocuğa Şanlıurfa gezisi düzenledi. Viranşehir Çadırkent’te açılan okulda eğitim gören öğrencilerden başarılı olan 55’i seçildi. Kaymakam Muhammed Lütfi Kotan’ın desteği ile düzenlenen gezinin güzergahı Eyyüp Nebi ve Balıklıgöl makamları oldu.

  Önce Eyyüp Nebi beldesini ziyaret eden kafileye Çadırkent din hizmetleri sorumlusu Mustafa Aksoy başkanlık etti. Yol boyunca ilahi söyleyip eğlenen Suriyeli sığınmacılar, gezi boyunca kendilerine refakat eden öğretmenleri ile hoşça vakit geçirdi. Şanlıurfa’da öğle yemeği yiyen kafile, daha sonra Balıklıgöl’ü gezdi. Balıklıgöl’ü ilk defa gören Suriyeli çocuklar, burayı çok beğendiklerini dile getirdi.

  Çocukların savaş ortamından çok fazla etkilendiğini dile getiren kafile başkanı Mustafa Aksoy ise şunları söyledi: “Bir gezi düzenleyerek çocukların üzerindeki savaş psikolojisini atmak istedik. Psikolojik tedavinin masrafsız ve en etkili olan yönetimi budur. Kaymakamımız Sayın Muhammed Lütfi Kotan’ın destekleri ile Şanlıurfa gezisi tertipledik. Çocuklar bu geziden dolayı çok mutlu oldu. Bir yerlerde hayatın hala devam ettiğine şahit oldular. Yol boyunca bize ve idarecilerimize dua edip teşekkürler ettiler. Bu minnettarlık onların bu geziden ne kadar istifade ettiğini gösteriyor. Bizden desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Muhammed Lütfi Kotan’a ve Çadırkent idarecilerine teşekkür ediyorum.”
  suriyeli-cocuklar-sanliurfa-yi-gezdi

  YORUMLAR

  Toplam 0 yorum bulunmaktadır.